понеделник, 17 септември 2012 г.

6-та публикация ( ПРОДЪЛЖЕНИЕ )
Резултати
От първите 5 пациентки, на които е представен ТПЕП, четири завършват най-малко 90% от терапевтичните сесии, а три показват скромно покачване на теглото без необходимост от хоспитализация или интензивно лечение (една пациентка е отпаднал, защото живее твърде далеч, за да завърши сесиите). Жени, които откликнаха на ТПЕП също показват подобрение на няколко вторични резултати, включително на депресивни и тревожни симптоми.

Авторите заключават, че ТПЕП е възможен и приемлив, и може да бъде ефикасен за лечение на големи юноши и възрастни с АН. Като резултат на обратната връзка от участниците и техните терапевти, авторите са направили няколко промени в първоначалната програма на ТПЕП. Така например, те разширява продължителността на програмата до 40 сесии и се опитва да направи програмата по-гъвкава, така че терапевтите могат да увеличат честотата на сесиите, когато пациентите се борят със загуба на тегло или други хранителни нарушения на поведението, като прочистване. Те също така оценяват факторите, които могат да прогнозират резултата след ТПЕП. Например, възможно е устойчива загуба на тегло в началото на лечението, а не поддържане на теглото или наддаване, което може да е сигнал за слаб отговор на интервенцията. Също така може да означавае, че ТПЕП е по-малко ефективна за пациенти с хронична АН. По-мащабно проучване би изследвало точно тези въпроси.
*Моля, препращайте на ваши пациенти/клиенти, колеги и познати този

Тест „5 Въпроса за ХН", чието попълване отнема САМО МИНУТА-за да преборим ЗАЕДНО табутата за Хранителните Разстройства сред българите и да повишим осведомеността за сериозността на тези животозастрашаващи психологични и медицински заболявания, както и необходимостта от тяхното ранно диагностициране, лечение и превенция!


   Моля, отговорете с ДА или НЕ на Въпросника по-долу, след което ни изпратете отоворите си запазени в WORD формат документ, като прикачен файл на e-mail:
unikaled@abv.bg включвайки: имейл, инициали на именат ви, възраст и пол.

Застрашени ли сте от Хранителни Разстройства?

1. Опитвате ли се да повръщате, ако се чувствате неприятно заситени?
2. Безпокои Ви мисълта, че не можете да контролирате количеството на храната, която консумирате?
3. Загубили ли сте повече от 6 кг от теглото си през последните 3 месеца?
4. Смятате ли, че сте с наднормено тегло въпреки, че другите казват, че сте с поднормено тегло?
5. Има ли храна / мислене за храни които доминират в живота Ви обсебващо?

Очаквайте отговор в рамките на една работна седмица. Благодарим Ви предварително!!!

*При необходимост от Виртуални Консултации, провеждани по Скайп, пишете ни на:
bia.unikal@gmail.com Повече информация в КОНСУЛТАЦИИ на: 
www.bia-unikal.org 



Екипа на Асоциация УНИКАЛ
 

Няма коментари:

Публикуване на коментар